DEMİRYOLU LASHING

Demiryolu lashing, yüklerin vagonlara ve konteynerlara yüklenmesi ile gerçekleşmektedir. Dolayısıyla iki tip demiryolu lashing vardır. Yükler, açık tipteki vagonlara çeşitli sabitleme aparatları ile sabitlenir. Yükseklikleri hesaplanan tünellerden geçişlerinde engel teşkil etmemesi için sabitleme alçak yapılmaktadır. Demiryolu, her bölgeye ulaşabilen bir taşıma sistemi değildir. Bu nedenle de demiryolu lashing diğer lashing çeşitlerine göre özellikle ülkemizde pek fazla yaygın olmamaktadır. Demiryolu lashing hizmetini yurtiçi ve yurtdışı demiryolu lashig hizmeti olarak iki kısımda incelemekte fayda vardır.

Yurtiçi Demiryolu Lashing:

Yurtiçi demiryolu lashing hizmetinde önemi iki işlem söz konusudur: sabitleme-yükleme ve boşaltma-indirme. Ülkemizin her noktasına erişmeyen demiryolu belirli bölgelerle sınırlı kalmaktadır. Bu durum da demiryolu lashing hizmetinin her daim yapılamaması anlamına gelmektedir. Vagonlara yönelik yapılan yükleme ve sonrasındaki sabitleme işlemi ilk ve en temel işlemdir. Ardından ürün ve malzemelerin teslim edileceği noktada ise vagonların boşaltılıp ürünlerin indirilmesi işlemi devreye girmektedir.

Yurtdışı Demiryolu Lashing:

Demiryolu taşımacılığının uluslararası alandan sıklıkla kullanıldığı bilinmektedir. Özellikle de Avrupa’nın uygun coğrafik özellikleri hemen hemen tüm Avrupa’da demiryolu gelişimini arttırmıştır. Lashing hizmetinde de yine ülkemizden Avrupa ülkelerine gönderilecek ürün ve malzemelerde en kaliteli lashing hizmetini sunmaktayız. Öte yandan Ortadoğu’ya yönelik yapılacak ticarette de yine demiryolu lashing hizmetine ihtiyaç duyulmaktadır.

Uzun mesafelere gidecek olan ürün ve malzemelerin sabitlenmesinde sağlamlaştırma çalışması da yapılmalıdır. Malların cinsine, ebat ve ağırlığına göre farklı biçimlerde korunmasını sağlayacak sağlamlaştırma ile daha kaliteli bir lashing hizmeti sağlanabilmektedir.

WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?