Araç Lashing

KONTEYNER LASHİNG

Konteyner lashing hizmet daha çok gemilerde kullanılmakla birlikte karayolu ticaretinde de uygulanan bir ürün koruma yöntemidir. Konteynerların sabitlenmesi ve sarsıntılara karşı korunması hedeflenmektedir. Konteynerların tır ya da gemilere yerleştirilmesi, dizayn edilmesi, planlanması ve çeşitli aparatlarla sabitlenmesi tarafımızca sağlanmaktadır. Özellikle de gemilerle yapılan ihracat ve ithalatta konteynerların uzun mesafelere göre sağlıklı bir şekilde konumlandırılması önemli olmaktadır. 

Lashing hizmetine tabi olacak olan ürünlerin ebatı, ağırlığı ve hassasiyeti dikkate alınmalıdır. Konteyner sabitleme uygulamasında gemilerin ya da konteynerların sabitleneceği alan iyi bir şekilde hesaplanmalıdır. Gemilerde yük dengesinin gözetilmesi önemli bir unsurdur. Sabitleme işlemi tamamlanan konteynerların dengeli bir şekilde konumlandırılması daha az sarsılmasını sağlamaktadır. Önceden planlaması yapılmayan bir konteyner lashing uygulamasında tehlikeli sonuçlar doğurabilmektedir.    

FLATRACK LASHİNG

Konteyner Lashing uygulamasında kullanılan bir konteyner söz konusudur. Ancak kimi ürünler vardır ki konteyner kullanılmadan sabitleme işlemi yapılmaktadır. Ürünün ebatı ve ağırlığı bir konteyner içerisine sığmasına engel olmaktadır. Böylesi durumlarda ürünler özellikle de düz bir tabanda sabitlenir. Flatrack adı verilen bu zeminde sabitlenen ürünler daha sağlıklı bir şekilde transfer edilebilmektedir. Konteyner lashingin bir parçası olan flatrack lashing sıklıkla kullanılan bir sabitleme yöntemidir. Örneğin; 25 tonluk bir ürünü 25 ton kapasiteli bir konteyner içerisine koyduğunuzda yükleme ve sabitleme işlemi başlı başına yeterli olmayacaktır. Dolayısıyla lashing tipleri ürün ve sabitleneceği konum için son derece önemli olmaktadır.    

WeCreativez WhatsApp Support
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?